23 Nisan 2014 Çarşamba

Biz de Veri Yönetimi Ekibi Olarak SQL Server 2014 Türkiye Lansmanındaydık

Geçtiğimiz günlerde (16 Nisan 2014) Swiss Otel’de düzenlenen SQL Server 2014 Türkiye lansmanı bir hayli ilgi gördü. Microsoft’un açıklamalarına göre 650 katılımcı etkinlikte bizzat bulunurken Microsoft Türkiye Facebook sayfasında da yaklaşık 1000 canlı yayın takibi yapıldı.

Lansmana olan ilgi sayesinde, danışmanlık hizmeti verdiğimiz veya eğitimlerimizde yer alan dostlarımızla bir araya geldiğimiz gibi, teknik ve mimari odaklı sohbetler sonrasında, iletişimimizi devam ettirme kararı aldığımız yeni arkadaşlar da edindik.

Etkinlikte İş Kritik Çözümleri, Büyük Veri ve İş Analitiği, Bulut konularından üç paralel oturum düzenlendi. Biz de “BilgeAdam Veri Yönetimi Ekibi” olarak bu oturumlarda yerimizi aldık.

Fuji 1 salonunda düzenlediğimiz “Veri Yönetiminde Yeni Bir Yaklaşım ve Power BI” isimli oturumda (Veri Yönetimi Teknoloji Yöneticisi Mustafa Acungil) Hocam ve ben (Veri Yönetimi Takım Lideri Abdullah Kise) aynı sahneyi paylaştık.

Sunumumuzda, Veri Yönetimi kavramını geliştirmeye yönelik fikirlerimizi ifade ettikten sonra bir demo ile teknik yeterliliğe sahip olmadan da iş zekâsı çözümlerinin kolayca üretilebileceğini gösterdik.

Mustafa Hoca’mın bu konuda yazdığı “Yakınsama ve Veri Yönetiminin Geleceği” isimli tecrübe ve öngörü odaklı yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Microsoft’un self-selvice BI kapsamındaki yeni ürünü olan Power BI’ı incelemek için “SQL Server2014 Yenilikleri - 3 (Power BI)” başlıklı yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Veri Yönetimi kavramı altındaki fikirleri takip etmek ve yorumlarınızı paylaşmak için linkedin grubundaki “Veri yönetimi kapsamına neler girer?” tartışmasına da dâhil olabilirsiniz.

İşte lansmandan ve bizim sunumdan birkaç kare….

Hizmetlerimiz ve yeni Veri Yönetimi fikirlerimizi açıklamak üzere Mustafa Acungil Hocam sahnede.
Abdullah Kise


Power BI yeteneklerini anlatmak ve neler yapılabildiğini göstermek üzere sıra bende.

Abdullah Kise

Abdullah Kise

Abdullah Kise

Abdullah Kise

Abdullah Kise


Ekibimizin iş zekası konusundaki lokomotifi Özgür Erecekler. Kendi tabiriyle iş zekası onun için bir tutku.Lansmanda çekilen tüm fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli günler…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder