4 Aralık 2019 Çarşamba

Devcosci Bilişim Olarak Gebze Üniversitesi CatchMath Etkinliğinde Matematikçilerle Buluştuk

Geçtiğimiz günlerde (27 Kasım 2019) Gebze Üniversitesi Matematik Kulübünden arkadaşların düzenlemiş olduğu etkinliğe davet edildik. Bu etkinlikte sadece Matematikçiler değil, çoğunlukla mühendislerin olduğu farklı bölümlerden üniversiteli arkadaşlar ve hatta Bilişim bölümü lise öğrencisi kardeşlerimiz de mevcuttu.

Birbirinden değerli davetliler bir çok konu hakkında tecrübelerini paylaştı, katılımcılardan gelen soruları cevapladı.

Bizim oturumda da farklı bir çok konu hakkında konuşma imkanımız oldu.


İlk dakikalarda mesleğim, kişisel gelişimim, kariyerimi şekillendiren önemli gelişmeler, bir çalışan bir yönetici olarak deneyimlerim, çalışma prensiplerim, motivasyonum gibi konularla ilgili kişisel serüvenim hakkında konuştuk.

Hemen arından Ocak 2019'da kurmuş olduğumuz "Devcosci Bilişim Danışmanlık ve Eğitim" hakkında merak edilenleri; şirket yapısını, iş yapış şeklimizi, birlikte çalışma felsefemizi, müşterilerimizle ilişkilerimizdeki prensiplerimizi, Devcosci'yi diğerlerinden ayıran ve kuruluş amacı olan bilim temelli çözüm sunma yaklaşımımızı, geliştirmekte olduğumuz Big Data, IoT ve Machine Learning konseptinden bileşenlere sahip ürünümüzü, yerli ve yabancı piyasalara bakışımızı konuştuk.

Oturumun sonuna doğru ise yapay zekanın geleceğimizi nasıl şekillendireceğini, yeni nesil bulut teknolojilerinin hayatımızı nasıl etkilediği, mezun olmadan önce ve mezun olduktan sonra ne gibi donanımlara sahip olmanın avantaj sağlayabileceğini, iş hayatında nelere odaklanmanın başarıyı tetikleyeceğini, rekabetten çok sinerjiyi, stresten çok sükuneti, acelecilikten çok sabrı tavsiye ederek, bilginin peşine düşmenin, olmak yerine yaşam boyu farklı konularda bilgi arayışında olmanın kıymetini ifade ederek ilgili deneyimlerimizi paylaştık.

Öncelikle o gün bana eşlik eden üniversiteden arkadaşım, dostum, IoT cihazımızı geliştiren tecrübeli Elektrik Mühendisimiz Kenan Bilen'e ufuk açıcı soru ve yorumlarıyla sağladığı katkılardan, çekip paylaştığı fotoğraflardan dolayı teşekkür ediyorum :)


Aynı oturumu paylaştığım Algotech'ten Emre Huntürk'e de katkılarından dolayı katılımcı arkadaşlarım ve kendi adıma teşekkür ediyorum.

Günün son oturumu olmasına rağmen dikkatle dinleyen, soru ve yorumları ile katkı sağlayan tüm katılımcı arkadaşları katkılarından dolayı; özveri ve neşeyle programı düzenleyen Matematik Kulübünden arkadaşları da gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum.

İnşallah her şey gönlünüzce olur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder