8 Haziran 2014 Pazar

Bellek İçi Veri Ambarı - InMemory DW (ColumnStore) Web Seminerini kaçırmayın!

SQL Server 2014 ile birlikte InMemory kapsamında iki çözüm duyuruldu. Bunlardan birisi InMemory OLTP diğer ise InMemory DW dir.

Biz bu web seminerinde In-Memory DW'ye odaklanıyor olacağız.

Bu teknolojinin ilk versiyonu SQL Server 2012 ile birlikte kullanıma sunuldu; Non-Clustered ColumnStore Index.

Klasik B-tree indexlerden çok daha farklı çalışan bu yeni index, veriambarı mantığında kullanılan sistemlerde 100 kata varan SELECT performansı vaad ediyor.

Microsoft bu yeni index türü üzerinde biraz daha geliştirme yaparak SQL Server 2014 ile birlikte Clustered ColumnStore indexi kullanıma sundu.

Artık ColumnStore Index sayesinde columnstore veriler hem güncellenebiliyor hem de yüksek sıkıştırma özelliği ile verilerinizin %27'lere kadar küçülmesini sağlıyor.

Özetle bu yeni teknoloji daha az disk alanı harcayıp, çok daha yüksek okuma performansı sunuyor. Hatta hesaplarınız ne kadar karmaşık, talep ettiğiniz satır miktarı ne kadar fazla olursa, normal indexlerle arasındaki performans farkı o kadar açılıyor.

Sistemlerinde okuma performansını arttırmak isteyenlerin bu web seminerini kaçırmamasını öneririm.

Etkinlik Tarihi :
11 Haziran 2014 Çarşamba - Saat 10:00

Bellek İçi Veri Ambarı
İlk olarak SQL Server 2012 ile birlikte duyurulan ColumnStore yapısı SQL Server 2014 te ile birlikte biraz daha zenginleşti. Bu sunumda okuma performansını etkileyici bir biçimde arttıran ColumnStore indexlere odaklanacağız.Etkinlik için kayıt olun: 
https://msevents.microsoft.com/cui/EventDetail.aspx?culture=tr-TR&EventID=1032583319&IO=EMoQ04fFYzN7yFn5FnIieA%3d%3d

Seminerde görüşmek üzere,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder